Projekt „Kwarantanna” ma na celu stworzenie wirtualnego katalogu, który będzie zapisem mojej twórczości w „okresie zarazy”.

W czasie zamknięcia podczas epidemii, głównymi punktami mojego funkcjonowania stały się dwa miejsca: mieszkanie i pracownia. Samo odizolowanie postrzegam jako przyjęcie nowej konwencji, np.: gry, rytuału, cytatów, konwencji jako zapożyczenia. Paradoksalnie odcięcie od codzienności pozwoliło mi skupić się głównie na tworzeniu. W kwietniu zacząłem prace nad dwoma nowymi cyklami: Perdolentes/Męczennicy i pejzaży. Cykle te zdają się lokować na dwóch przeciwstawnych biegunach, tak ideowych, estetycznych jak i technologicznych.
Katalog nie będzie symulacją, czymś zastępczym, lecz formą interaktywną (mój język w kontekście do tych rzeczy które są nowe) i interpasywną (ale przy pozostaniu przy tym co mnie definiuje). Katalog który zamierzam stworzyć będzie zbiorem, jednak nie on być zestawem złożonych wypowiedzi, tylko esejem wizualnym, kartoteką pod moim przewodnictwem. Ma funkcjonować jako jedna praca, która składa się z wielu elementów.
Innym aspektem tego projektu będzie przełamanie bariery prywatności mojej pracowni.

Zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci, 2020 r.

Partnerem projektu jest Związek Polskich Artystów Plastyków

Dołącz do rozmowy

8 komentarzy

  1. Wielkie GRATULACJE!!!
    Kiedy Perdolentes będziemy mogli zobaczyć na żywo??

  2. Od dawna obserwuję Pana twórczość, podziwiam i czekam ciągle na więcej !

  3. Paweł, sukiennki maryjne obłędne! Widzę je w moim salonie, wypożyczałabym łaskawie na wystawy czasowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *